Hoppa till sidans innehåll

Nattstrapats 4, Albin snabbast!

27 JAN 2019 15:01
Näst yngste löparen i startfältet var snabbast i mål! Grattis Albin!
  • Uppdaterad: 27 JAN 2019 15:01

Resultat etapp 4:a
1. Albin P    44.30
2. Björn K  44.31
3. Jan L      44.32
4. Håkan A 44.35
5.Fredrik P  44.40
6. Nils WT    44.43
7. Mikael L    44.55
8. Jos               49.20
9. Ulrik            60.19
10.Emil J         60.24
11. Mattias J    66.20
12. Jacob E      68.00
DNF Lotta E
DNF  Kennet H


Korta banan
1.Maria    48.26
2.Martin    48.27
3.Sune  50.02


RESULTAT EFTER 3 ETAPPER

Pl. Namn Tot NS1 P NS2 P NS3 P
1 JOS 44 59.37 17 ARR 10 52.10 17
2 Mikael Lundqvist 42 47.23 18 34.28 9 53.10 15
3 Jan Lager 36 47.07 20 31.54 16    
4 Paulina Jägstedt 23 50.22 (k) 9     43.28 (k) 14
5 Kennet Horvath 22 54.17 (k) 6     52.21 16
6 Emil Jägstedt 21     39.10 3 50.48 18
7 Simon Wikström 20     29.30 20    
7 Björn Karlsson 20         50.40 20
9 Klara Persson 19 76.50 14 38.49 5    
10 Kalle Johansson 18     31.40 18    
11 Petter Jönsson 17     31.43 17    
12 Ingela Alvmyren 16 71.14 16        
13 Loke Agmarken 15     32.02 15    
13 Albin Persson 15 72.09 15        
15 Håkan Andersson 14     32.05 14    
16 Anders Carlsson 13     32.19 13    
16 Ulrik Magnusson 13 77.00 13        
18 Erik Johansson 12     32.30 12    
18 Dan Sjöholm 12 39.19 (k) 12        
20 Emil Jönsson 11     33.11 11    
20 Martin Johansson 11 39.50 (k) 11        
22 Fredrik Persson 10     34.00 10    
22 David Andersson 10 ARR 10        
22 Maria Pettersson 10 39.52 (k) 10        
22 Elisabeth Hansson 10 ARR 10        
22 Lotta Enberg 10         ARR 10
27 Nils Wallentin Tärk 8     35.15 8    
27 Mikael Helin 8 53.12 (k) 8        
29 Kristine Berglia 7     38.29 7    
29 Mattias Jägstedt 7 53.12 (k) 7        
31 Lovisa Lager 6     38.45 6    
32 Sune Andersson 5 54.54 (k) 5        
33 Mikael Lindén 4     38.58 4    
34 Mårten Wikström 2     39.42 2    
35 Sven Persson 1     39.54 1    


KOMMANDE ETAPPER

20/2 Johansfors
27/2 Steninge
13/3 Östra stranden


Epost: Adressen Gömd


Organisationsnummer: 
849201-2391 
Bankgiro: 
697-4927 

 

   

 

 

 

 

Postadress:
Halmstad OK - Orientering
Ingolf Bengtsson, Torntorget 6A, lgh 1303
30226 Halmstad

Besöksadress:
Stridbecksliden 3
30104 Halmstad

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link