Hoppa till sidans innehåll

Resultat KM-natt

14 OKT 2016 05:53
  • Uppdaterad: 14 OKT 2016 18:09

Resultatlista Natt-KM 2016

Ett stort tack till arrangörerna och inte minst Bo Senje som bjöd på fina banor, i fint väder, i perfekt natterräng!

 

För att en klass ska få räknas som klubbmästerskap så krävs att den har minst tre deltagare. Det är orsaken till att inte alla segrare är utsedda till klubbmästare. Men ett stort grattis till alla segrare och alldeles särskilt till våra nya klubbmästare!

 

Banlängd 3,8 km

Klass

Namn

Starttid

Tid

Placering

H60

Mats Tellqvist

18.54

33.21

1 Klubbmästare

H60

Bengt Ek

18.48

41.12

2

H60

Ernie Broström

18.45

43.15

3

H60

Sune Andersson

18.51

44.23

4

 

Banlängd 4,4 km

Klass

Namn

Starttid

Tid

Placering

H50

Mårten Wikström

18.55

31.50

1 Klubbmästare

H50

Per Gerdle

18.52

36.29

2

H50

Christer Oskarsson

18.46

67.28

3

H50

Anders Elvland

18.49

75.18

4

H50

Kennet Horvath

19.01

Ej godkänd

 

H50

Bo Persson

OK Lindéna

19.04

 

Utom tävlan

 

Banlängd 5,8 km

Klass

Namn

Starttid

Tid

Placering

H40

Fredrik Persson

19.08

43.45

1 Klubbmästare

H 40

Stefan Agmarken

19.05

48.49

2

H40

Andreas Simonsson

19.02

53.43

3

H40

Martin Stegmark

18.47

54.56

4

H40

Martin Johansson

18.59

62.09

5

H40

Fredrik Enberg

18.50

Ej godkänd

 

H40

Peter Johansson SIF

18.56

69.18

Utom tävlan

 

Banlängd 7,1 km

Klass

Namn

Starttid

Tid

Placering

H21

Simon Wikström

19.06

46.41

1 Klubbmästare

H21

Jan Lager 

18.57

52.42 

2

H21

Håkan Andersson

18.54

61.36

3

H21

Jacob Enberg

19.00

66.01

4

H21

Oskar West

18.48

92.54

5

H21

Mikael Lundqvist

19.03

Ej godkänd

 

H21

Jimmi Ahlberg

18.45

Ej godkänd

 

 

Banlängd 3,2

Klass

Namn

Starttid

Tid

Placering

HD14-16

Hugo Oskarsson

18.50

28.29

1

HD14-16

Malte Kristiansson

18.47

31.37

2

 

Banlängd 2,1 km

Klass

Namn

Starttid

Tid

Placering

HD12

Gabriel Ekström

18.45

20.41

1

 

 

 

 

 

 

Banlängd 3,8 km

Klass

Namn

Starttid

Tid

Placering

D21

Lovisa Lager

18.58

29.15

1 Klubbmästare

D21

Klara Persson

18.49

34.59

2

D21

Susanne Baerfeldt

18.55

35.33

3

D21

Lovisa Ring

18.52

38.08

4

D21

Lotta Enberg

19.01

39.03

5

Skribent: Per Gerdle
E-post: Adressen Gömd


Organisationsnummer: 
849201-2391 
Bankgiro: 
697-4927 

   

            HALMSTAD den 4 maj 2022
klicka på loggan för mer 
information samt anmälan.

     

 

 

 

Postadress:
Halmstad OK - Orientering
Ingolf Bengtsson, Torntorget 6A, lgh 1303
30226 Halmstad

Besöksadress:
Stridbecksliden 3
30104 Halmstad

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link