Hoppa till sidans innehåll

Resultaten ifrån KM

10 AUG 2017 21:27
Torsdagen 10 augusti gick årets Lång-KM. Tack till Roger Djupsjö och Stig Nilsson som arrangerade.
  • Skapad: 10 AUG 2017 21:27

Prisutdelning kommer att ske vid senare tillfälle!

 

H70, (1/2) Resultat – KM i orientering samt träningsorientering
2017-08-10 H70 (7 / 7) Tid Efter
1. Ernie Broström Halmstad OK 50:27
2. Bengt Gard Oskarströms OK 55:26 +4:59
3. Ingvar Bengtsson Oskarströms OK 1:06:22 +15:55
4. Sune Andersson Halmstad OK 1:07:46 +17:19
5. Stig Johansson Halmstad OK 1:09:01 +18:34
Arne Andersson Oskarströms OK Felst.
Börje Karlsson Halmstad OK Felst.

H60 (1 / 1) Tid Efter
1. Anders Settergren Oskarströms OK 59:44

H50 (10 / 10) Tid Efter
1. Mårten Wikström Halmstad OK 31:07
2. Jan-Olof Svensson Halmstad OK 31:17 +0:10
3. Magnus Abrahamsson Halmstad OK 33:07 +2:00
4. Kennet Horvath Halmstad OK 38:42 +7:35
5. Per Gerdle Halmstad OK 38:46 +7:39
6. Laus Seir Hansen HSOK.dk 38:55 +7:48
7. Bengt Martinsson Hylte OK 42:00 +10:53
8. Jan Karlsson Halmstad OK 43:36 +12:29
9. Mikael Svärd Oskarströms OK 46:25 +15:18
10. Christer Oskarsson Halmstad OK 1:21:43 +50:36

H40 (5 / 5) Tid Efter
1. Fredrik Persson Halmstad OK 42:41
2. Stefan Agmarken Halmstad OK 46:31 +3:50
3. Mattias Lundin Halmstad OK 48:41 +6:00
Lars Davidsson Halmstad OK Ej start
Ulrik Magnusson Halmstad OK Ej start

H21 (10 / 10) Tid Efter
1. Simon Wikström OK Pan-Kristianstad 50:06
2. Björn Karlsson Halmstad OK 52:33 +2:27
3. Joakim Gustafsson Halmstad OK 56:10 +6:04
4. Jan Lager Halmstad OK 57:57 +7:51
5. Mikael Lundqvist Halmstad OK 57:58 +7:52
6. Joakim Antonsson OK Löftan 58:37 +8:31
7. Håkan Andersson Halmstad OK 59:39 +9:33
8. Nils Wallentin Tärk Halmstad OK 1:05:15 +15:09
Erik Sjöberg Halmstad OK Felst.
Loke Agmarken Halmstad OK Felst.

H16 (1 / 1) Tid Efter
1. Felix Abrahamsson Halmstad OK 41:25

H14 (2 / 2) Tid Efter
1. Malte Kristiansson Halmstad OK 37:26
2. Edvin Nilsson Oskarströms OK 1:28:11 +50:45

H12 (2 / 2) Tid Efter
1. Oliver Carliden Halmstad OK 31:04
Gustav Lundqvist Halmstad OK Utg.

H10 (2 / 2) Tid Efter
Isak Gustafsson Halmstad OK Felst.
Stig Oskarströms OK Felst.

D60, (2/2)
1. Margareta Johansson Halmstad OK 53:26
2. Mette Seir Hansen HSOK.dk 1:05:24 +11:58

D50 (1 / 1) Tid Efter
1. Annika Svärd Oskarströms OK 47:52

D21 (1 / 1) Tid Efter 1. Karin Karlsson Halmstad OK 1:06:45

D17-20 (2 / 2) Tid Efter
1. Lovisa Lager Halmstad OK 36:15
Lovisa Ring Halmstad OK Ej start

D16 (1 / 1) Tid Efter Moa Kristiansson Halmstad OK Felst.

D12 (1 / 1) Tid Efter Selma Abrahamsson Halmstad OK Felst.

D10 (1 / 1) Tid Efter 1. Emma Persson Halmstad OK 17:10

ÖM1 (1 / 1) Tid Efter
1. Ditte Moberg Oskarströms OK 24:53
ÖM5 (8 / 8) Tid Efter
1. Owe Dammvik Oskarströms OK 41:58
2. Matilda Dammvik Oskarströms OK 42:19 +0:21
3. Tommy Samuelsson Halmstad GIF 48:32 +6:34
4. Elin Djupsjö Halmstad OK 52:01 +10:03
5. Marie Söderström Oskarströms OK 1:10:30 +28:32
6. Kristina Persson Halmstad OK 1:23:38 +41:40
7. Anna Hjelm Halmstad GIF 1:44:25 +62:27
Reijo Mukkala Halmstad OK Felst.

ÖM8 (2 / 2) Tid Efter
1. Per Kristiansson OK Kontinent 1:25:00
Dan Sjöholm OK Pan-Kristianstad Felst.

Skribent: Kennet Horvath
E-post: This is a mailto link


Organisationsnummer: 
849201-2391 
Bankgiro: 
697-4927 

   

                 

 

 

 

Postadress:
Halmstad OK - Orientering
Ingolf Bengtsson, Torntorget 6A, lgh 1303
30226 Halmstad

Besöksadress:
Stridbecksliden 3
30104 Halmstad

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link