Hoppa till sidans innehåll

Sprint-KM resultaten!

01 JUL 2021 13:50
Här hittar Ni resultaten från Sprint-KM i Laholm.Grattis till KM-segrare Axel S, Emma P, Eliot J, Gustav L. Klara P.Albin P. Per K och Anders E. Prisutdelningen kommer att ske vid senare tillfällen!
  • Uppdaterad: 01 JUL 2021 13:50

Livelox:  Banorna kommer att komma upp på Livelox senare i helgen!
Resultat Halmstad OK:s sprint-KM 1 juli.
Arena Glänningeskolan och terrängen i sydöstra Laholm.
D21
1.Klara Persson                     14.05
2.Ingela  Alvmyren                14.49       +0.44
3.Lotta Enberg                      15.44       +1.39
4.Pauilina Jägstedt                 17.13       +3.08
5. Amanda Gottfridsson         18.15       +4.11
6. Sara Jägstedt                      22.52       +8.47
7. Kristina Persson                23.21       +9.16

H21
1.Albin Persson                     12.27
2.Håkan Andersson               13.18       +0.51
3.Fred Johansson                   13.29       +1.02
4.Emil Jägstedt                      14.58       +2.31
5.Martin Norlund                  15.04       +2.37
6.Mikael Lundqvist                15.13       +2.44
7.Fredrik Persson                  15.50       +3.23
8.Malte Kristiansson                             17.23       +4.54
Mattias Jägstedt                     Disq K14 o K15  (15.12)
Jan Lager                              Disq K14 (15.13)
Albin Jägstedt                        Disq K15 (17.17)

DH12
1.Axel Spets                          16.19
2.Mio Norlund                      16.33
3.Sonja Fagerholm                 22.26
4.Kajsa Fagerholm                 35.34
5.Lisa Fagerholm                   35.40
6.Viola Fagerholm                 38.54      

H16 
1. Gustav Lundqvist               11.18
H14
1. Eliot Jägstedt                     14.39
3
D14
1. Emma Persson                   17.30
2. Emma Bengtsson               20.33

H45
1. Per Kristiansson                              16.19
2. Martin Johansson                             17.37
3. Christer Oskarsson                           26.21
Fredrik Enberg                     Disq (K14oK15) 17.00

H60
1. Anders Elvland                  26.41
Dan Sjöholm                         Disq  K10 13.38
Ernie Broström                     Disq  K10  24.18


D45  (ej KM-klass)
1. Maria Pettersson                18.56
2. Karin Karlsson                   20.45

Löpare från andra klubbar.
Eslöv FK
H45 Bengt Olsson                 16.17
D45 Kerstin Olsson               23.17

IK Dran
H60 Sören Andersson                           15.39
D60 Kristina Tellqvist                           21.59
OK Lindena
D45 Pernilla Lind                                  15.59
OK Stigmännen
Mkt lätt   Eric Tenland                           21.26
OK Vilse87
D45 Kati Nemeth                                   16.34
OK Tyringe
D70 Karin Persson                                20.09
H70 Ingvar Persson                              20.22
Laholms IF OK
H21 Fredrik Magnusson                         15.06
D60 Britt-Marie Magnusson                   17.52                    

Skribent: Kennet Horvath
Epost: This is a mailto link


Organisationsnummer: 
849201-2391 
Bankgiro: 
697-4927 

   

                 

 

 

 

Postadress:
Halmstad OK - Orientering
Ingolf Bengtsson, Torntorget 6A, lgh 1303
30226 Halmstad

Besöksadress:
Stridbecksliden 3
30104 Halmstad

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link