Hoppa till sidans innehåll

Resultat Noll tre 5-dagars

28 JUL 2020 21:22
20-24 juli var det Noll tre 5-dagars, 5 träningstävlingar under lika många dagar! Här hittar Ni resultaten!
  • Uppdaterad: 28 JUL 2020 21:22

Etapp 1 Oskarströms-sprinten.
Bana 1:
Sara Lönn  Hok  12.13
Emma Bentgtsson Hok  20.43
LG Johansson  Hok 24.11
Robin Lönn   Hok  24.23


Bana 2:
Julia Lönn  Hok   22.40
Jenny Green Hok  25.25
Kristina Persson Hok 26.25
Emmy Nilsson Hok   26.50
Gustav Lundqvist   Hok  27.13
Maria Lönn   Hok      27.59
Ernie Broström     Hok  32.11
Sara Jägstedt  Hok     32.27
Nellie Nilsson Hok    33.57
Karin S Karlsson   37.22
Albin Jägstedt Hok  39.02
Jan Nilsson Snapphanarna  40.08
Reijo Mukkala Hok 48.32
Anna Bengtsson Hok   50.00 (?)
Birgitta Nilsson Snapphanarna  50.57

Bana 3:
Mikael Lundqvist Hok   22.15
Emil Jägstedt  Hok   23.21
Klara Persson  Hok 23.58
Fred Johansson 24.28
Lovisa Lager Hok 26.58
Björn Karlsson  Hok   30.16
Hans Ericsson   Hok   32.21
Lars Davidsson   Hok  32.31
David Lindström  Hok 32.54
Margareta Johansson   Hok  33.24
Britt-Marie Magnusson  Lif  35.22
Ulf Kristensson   Hok   37.56
Anders Elvland     Hok 38.33
Ulica Olofsson  Lif   42.00   28 Startande etapp 2

Etapp 2 Bokskogsprinten.
Bana 2:
Gustav Lundqvist   Hok    25.04
Björn Engelbrektsson  Hok  27.00
Ernie Broström     Hok    29.39
Sara Jägstedt  Hok  41.39
Albin Jägstedt Hok 44.02
Sune Andersson   Tid saknas

Bana 3:
Albin Persson Hok   18.38
Fredrik Persson Hok  21.32
Mikael Lundqvist Hok  23.00
Emil Jägstedt  Hok     24.44
Klara Persson  Hok   26.41
Lovisa Lager Hok    28.21
Leif   Bsok                30.10
David Lindström  Hok  30.43
Björn Karlsson    Hok    32.10
Lotta Enberg   Hok    34.34
Anna Engelbreksson   Hok   35.35
Pailina Jägstedt  Hok  42.55
Håkan Andersson   Hok  Tid saknas
Hans Ericsson    HokTid saknas
Lars Davidsson    Hok Tid saknas
Ulica Olofsson  Lif Tid saknas
Britt-Marie Magnusson  Lif   Tid
Anders Elvland     Hok
Gert Olsson           Skåne   DNF
Christina Olsson   Skåne   DNF
Sören Bremer Boxholm-Mjölby OK   Tid saknas
Margareta Johansson   Hok Tid saknas    28 Startande  på etapp 2

27.13  är en tid vems??

 

Etapp 3 Skedala skog väst
Vit:
Gul:
Orange:
Violett:
Svart:    Resultaten kommer snart !!

Etapp 4 Hallandsåsen, Rössjöholm
Vit:
Ebba Grönlund Lunds OK    29.40
Isak och Alva Grönlund  23.30   ( stämplar saknas)


Gul:
Pontus Lindström Hok 42.04

Orange:
David Lindstström Hok   35.41
Sune Andersson  Hok 53.29
Ernie Broström   Hok  ??
Annelie Blomgren Eksjö 59.30
Johan Gillstedt Hok   DNF


Violett:
Rasmus Grönlund  Lunds OK33.03
Lovisa Blomgren Eksjö 38.34
Johan Blomgren Eksjö 42.00
Björn Karlsson    Hok 44.00
Jan Karlsson Hok  46.08
Lotta Enberg  Hok 47.58
Marie Grönlund Lunds OK 48.02
Magdalena Johansson Hok 52.52
Dan Sjöholm   Hok  55??
Ulica Olofsson  Lif 64.17

Svart:
Håkan Andersson Hok  50.01
Elisabeth Hansson   Lidingö 55.54
Ingela Alvmyren Hok 57.35
Filip Sjöfors Älme    66.04
Johan Axelson Älme 70.34
Joel Sjöholm   Pan   85 (?)   24 startande på etapp 4

Etapp 5   Mellbystrand, Hökagården
Vit:
Karl Axelsson Älme  39.42
Oliver Petersson Älme  48.45
Leo Engelbreksson Hok  58.00
Isak Grönlund Lunds OK  66.37

Gul:
Ulrika Petersson Älme   35.07
Birgitta Nilsson Snapphanarna  55.19
Maja Bremer BMOL   69.32
Marco Belisaro  BMOL  69.33
Liselott Petersson Älme   DNF

Orange:
David Lindström Hok 45.42
Björn Engelsbreksson Hok 49.00
Anneli Blomgren Eksjö  6342
Ernie Broström   Hok 81.22
Jan Nilsson Snapphanarna  82.28
Pontus Lindström   DNF


Violett:

Björn Karlsson Hok 43.35
Rasmus Grönlund Lund 43.59
Lovisa Blomgren Eksjö 48.18
Magdalena Johansson Hok 57.00
Marie Grönlund Lunds Ok59.15
Johan Blomgren Eksjö 60.22
Ulrica Olofsson Lif 63.36
Björn Engelbreksson Hok 66.57
Karin Jägryd Skåne 75.00
Sören Bremer Boxholm-Mjölby 77.23

Svart:
Filip Sjöfors Älme   58.38
Anders Jägryd SKån 58.55
Håkan Andersson Hok 59.40
Johan Axelsson Älme 61.08
Ulrik Magnussson ??
Ulriks kompis  ??         31 startande på etapp 5

Tummen upp för Ulrica Olofsson, Ernie Broström, Björn Karlsson och David Lindström som sprang alla 5 etapper!

Skribent: Kennet Horvath
Epost: This is a mailto link


Organisationsnummer: 
849201-2391 
Bankgiro: 
697-4927 

 

   

 

 

 

 

Postadress:
Halmstad OK - Orientering
Ingolf Bengtsson, Torntorget 6A, lgh 1303
30226 Halmstad

Besöksadress:
Stridbecksliden 3
30104 Halmstad

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link